ул. Александра Довженка,
дом 2
, оф. 41, г. Киев, 03057
Украина
+380 (44) 456-08-22

Проекты


Після довготривалого судового процесу юристи компанії Сотер зуміли переконати протилежну сторону у необхідності мирного вирішення спору. Спір по справі тривав понад два роки, протягом яких було отримано позитивні рішення у суді І інстанції та під час перегляду заочного рішення.

В обох випадках суд задовольнив вимоги нашого клієнта та визнав його право власності на 1/2 майнових прав на квартиру, що перебуває в процесі будівництва. Розгляд справи було укладено відсутністю будь-яких документів на підтвердження купівлі-продажу майнових прав та передачі грошових коштів. Завдяки зусиллям юристів вдалося в судовому порядку витребувати всі необхідні документи та сформувати доказову базу для успішного вирішення спору.

Звертаємо увагу, що при поділі майна подружжя до складу спільного майна включаються не лише окремі речі чи нерухоме майно, але і майнові права на таке майно. Для визначення майна спільною сумісною власністю не має значення хто саме з подружжя підписував договір про купівлю-продаж майнових права чи здійснював оплату. Визначення переліку майна для поділу здійснюється з урахуванням часу набуття такого майна (виникнення прав на спільне майно подружжя).

Під час розгляду справи інша сторона намагалася здійснити спроби відчуження (виведення) майна іншим особам з метою його збереження. Проте, на такі спроби було вжито відповідні заходи у вигляді визнання таких договорів недійсними, що дало можливість повернути вказане майно до складу майна, щ підлягає поділу.

Спроби мирного вирішення спору здійснювалися ще на етапі дослідження матеріалів справи, проте досягнути результату не завжди вдається на початку конфлікту. Зазвичай, протилежна сторона погоджується на мирне вирішення вже після того, як стає зрозуміло, що її становище програшне. Звертаємо увагу, що наші юристи здійснюють спробу мирного вирішення спору про поділ майна на умовах Pro Bono.

Мирне вирішення спору у позовах про поділ майна подружжя, дозволяє зберегти кошти та час, а також уникнути подальшої тяганини з виконавчим процесом. Крім того, таке вирішення спору дозволяє уникнути загострення конфлікту.

Рішення по справі:

  1. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/46180117
  2. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/5834014011 июн 2017

Юристи компанії "Сотер" отримали остаточну перемогу проти ПАТ "Полтаваобленерго" у довготривалій справі про демонтаж опор лінії електропередач та проведення рекультивації земельної ділянки.

В 2014 році ПАТ "Полтаваобленерго" на виконання замовлення ТОВ "Стасі насіння" було незаконно встановлено несущі опори лінії електропередач напругою 35 кВ на земельній ділянці, що розміщена в межах Стасівської сільської ради (Деканський район, Полтавська обл.). Встановлення опор ЛЕП 35 кВ було здійснено відповідачем без згоди власника земельної ділянки та з грубим порушенням вимог законодавства. Відповідач знехтував абсолютним правом численної кількості осіб та встановив ідентичні опори на земельних інших власників.

В 2015 році нашими юристами було підготовлено та подано позовну заяву в інтересах клієнта з вимогою зобов'язати відповідача демонтувати вказані опори та провести рекультивацію земельної ділянки. Відповідно до п. 1 постанови Ради Міністрів УРСР "Про рекультивацію земель, збереження і раціональне використання родючого шару ґрунту при розробці родовищ корисних копалин і торфу, проведенні геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт" від 14 липня 1976 р. №327 підприємства, які проводять будівельні та інші роботи на наданих їм у користування сільськогосподарських землях зобов'язані коли мине потреба в цих землях за свій рахунок приводити їх у стан, придатний для використання. Відповідно до ч. 2 ст. 166 ЗК України землі, які зазнали змін у структурі рельєфу, екологічному стані ґрунтів і материнських порід та у гідрологічному режимі внаслідок проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, підлягають рекультивації. Відтак, будь-яка незаконна забудова земельної ділянки покладає на правопорушника обов'язок привести пошкоджену земельну ділянку у попередній стан шляхом рекультивації.

Після численних затягувань зі сторони відповідачів та суду у розгляді справи нашими юристами було заявлено відвід складу суду. Після чого вдалося досягти неупередженого розгляду справи.

В серпні 2016 року Деканський районний суд у новому складі суду ухвалив рішення про задоволення вимог нашого клієнта. Суд зобов'язав ПАТ "Полтаваобленерго" провести демонтаж та відновлення стану ґрунту.

Не погоджуючись із судовим рішенням ПАТ "Полтаваобленерго" було подано апеляційну скаргу на рішення суду.

В грудні 2016 року нашим юристам вдалося відстояти права та інтереси клієнта в Апеляційному суді Полтавської області, в результаті чого рішення І інстанції залишили без змін. Після невдалих спроб ПАТ "Полтаваобленерго" вирішило не оскаржувати рішення Апеляційного суду Полтавської області в касаційному порядку.

Завдяки злагодженій роботі команди юристів компанії "Сотер" вдалося відстояти такі основоположні права, як право на безпечне навколишнє середовище та право власності на земельну ділянку. Попри таку перемогу слід відмітити, що випадки незаконного будівництва ліній електропередач без згоди власників або з порушенням захисних (обмежувальних) зон є доволі частим явищем. Енергопостачальні компанії нехтують правами громадян задля збільшення своїх виробничих потужностей та власного доходу. Слід пам'ятати, що будівництво ліній електропередач повинно завжди здійснюватися з дотриманням численної кількості норма та правил. Як показує досвід, будівельні компанії не лише ними нехтують, але, у багатьох випадках, об'єктивно їх не знають.

Приміром, правилами охорони електричних мереж, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №209 від 4 березня 1997 року, визначено розміри охоронних зон об'єктів енергетики. Відповідно до п. 5 вказаних правил охоронні зони електричних мереж встановлюються: уздовж повітряних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань 15 метрів при встановленні ліній напругою 35 кВ. Окрім іншого, навіть при дотриманні окремих нормативів повинні враховуватися фактичний вплив випромінювання на життя та здоров'я людини.

В судовій практиці трапляються непоодинокі випадки, коли власники чи користувачі земельних ділянок також звертаються із безпідставними позовами про знесення ліній електропередач. Безпідставність таких вимог обумовлена, перш за все, тим, що право власності (інше право користування) набувалося вже після розміщення ліній електропередач. В доктрині екологічного права це отримало назву "очікувана шкода". У вітчизняній судовій практиці ще не сформовано стійкого правила щодо оцінки таких дій. Для його формування може стати корисним досвід США. Як приклад, справа Essie проти Shilman [3, с. 95], в якій власники будинків житлового району просили суд заборонити будівництво супермаркету в їхньому районі обґрунтовуючи свої вимоги тим, що рух, шум і вихлопні гази машин будуть заподіювати їм шкоду, так само, як і світло вітрин магазину. Суд позов не задовольнив, мотивуючи відмову тим, що будівництво вказаного об'єкта було погоджено задовго то придбання позивачами свого житла, а тому така шкода є очікуваною.

Справи про захист екологічних прав громадян є доволі складними та вимагають ґрунтовних знань і професійної підготовки. Ми завжди готові допомогти вам сформулювати правову позицію, зібрати необхідні докази, а також відстояти ваше право у будь-яких справах про захист екологічних прав та інтересів.

29 май 2017

Адвокату Білик Катерині Василівні вдалося успішно відстояти в Господарському суді міста Києва інтереси клієнта по стягненню з російської компанії заборгованості за договором поставки вугілля. Позовні вимоги нашого клієнта були задоволені в повному обсязі (рішення суду).

Завдяки злагодженій та оперативній роботі адвокатів компанії "Сотер" вдалося не допустити нарахування штрафних санкцій (штрафу) за порушення строків ввезення товару на митну територію України у відповідності до ЗУ "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".

Нагадуємо всім учасникам зовнішньоекономічних операцій, що у відповідності до ч. 4 ст. 4 ЗУ "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" у разі прийняття судом рішення про задоволення позову пеня за порушення строків неодержання виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.

У випадку, якщо відповідачами по справі є резиденти рф позов можна подавати не лише за їх місцезнаходженням але і до господарського суду за місцезнаходженням вашої компанії, адже підсудність таких прав визначається Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності (дата набуття чинності для України 19.12.92 року).

Наші адвокати допоможуть швидко підготувати позовну заяву та сформувати доказову базу для ефективного захисту ваших інтересів та недопущення застосування санкцій за неповернення виручки в іноземній валюті.

30 ноя -1

Державним реєстратором реєстраційної служби Шевченківського району було відмовлено у внесені до ЄДР запису про припинення юридичної особи. Після подання зави про припинення державний реєстратор проявляв бездіяльність та не розгялдав заяву більше ніж 2 місяці. Одразу після подання позовної заяви реєстратор вирішив швидко підготувти відмову у внесені запису до ЄДР.
Юристи компанії Сотер зуміли відстояти інтереси клієнта та довести перед судом неправомірність бездіяльності та протиправність відмови.

30 ноя -1

Значна частина українських промислових підприємств почали переглядати концепції свого економічного розвитку з урахуванням ринкових потреб в товарах оборонного призначення. На даний час, лише незначна частина підприємств зуміли переорієнтувати своє виробництво для забезпечення потреб армії. Чинне законодавство недостатньо адаптоване для розвитку військового сектора економіки.

Основна проблема полягає в тому, що потужні заводи через бюрократичні перепони не здатні оперативно перепрофілюватися та розпочати виготовлення товарів для армії. Поряд з тим, можна простежити позитивну динаміку до появи нових підприємств, які відразу орієнтовані на виготовлення товарів військового призначення. Приміром, в Україні є доволі конкурентоспроможні виробники військового взуття та форми, безпілотних літальних засобів, допоміжного приладдя для зброї (планок та рейок на зразок Пікатіні, пістолетних рукояток, сошок тощо), засобів розмінування і т.д.

Відповідні виробники зацікавлені як у розширенні переліку власної продукції, так і у виході на зовнішній ринок збуту. Такі починання неодмінно вимагають професійного юридичного супроводження. Будь-яке виробництво, в тому числі виробництво товарів військового призначення, вимагає суворого додержання певної послідовності дій. Виробництво товарів військового призначення є предметом постійного суспільного та професійного обговорення. Партнерами юридичної компанії Сотер було прийнято рішення про підготовку детального огляду законодавства в цій сфері та публікація ряду тематичних статей. Це наш маленький внесок досягнення спільної мети - перемоги над ворогом.

30 ноя -1

Юристи компанії "Сотер" прийняли участь у мировому вирішенні трудового спору між роботодавцем та працівником. В процесі медіації сторонам було роз'яснено всі правові наслідки і ризики судового розгляду трудового спору та запропоновано компромісне рішення, яке може бути вигідне обом сторонам.

За результатами медіації нашими юристами було підготовлено проект мирової угоди, яка дозволить уникнути будь-яких майбутніх конфліктів, що пов'язані зі спором. Мирова угода була успішно підписана сторонами та затверджена судом.

Примирення сторін є одним із пріоритетних завдань, яке ставлять наші юристи перед початком роботи над будь-якою справою. Мирова угода дозволяє зменшити або ліквідувати конфлікт, а також зменшити рівень ворожості конфліктуючих сторін. Крім того, досягнення примирення на ранніх етапах конфлікту дозволяє зменшити фінансові затрати клієнтів на юридичне супроводження справи.

30 ноя -1

03 листопада 2014 року постановою НБУ №699 "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим" НБУ зобов'язав усі банки зупинити здійснення будь-яких операцій за відкритими поточними рахунками юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та самозайнятих фізичних осіб-суб'єктів Криму. Крім того, усі банки зобов'язані були ужити заходів щодо закриття поточних рахунків юридичних осіб-суб'єктів Криму.

Відповідне регулювання призвело до обмеження права власності на грошові кошти на рахунка юридичних осіб, які зареєстровані в Актономній республіці Крим, а також зупинення господарської діяльності значної частини підприємств.

Судова практика по оскарженню дії постанови НБУ №699 виявилася безрезультатною, що підтверджується численними судовими рішеннями.

Юристами нашої компанії було знайдено альтернативні способи розблокування рахунків кримських юридичних осіб та цілком легальні механізми повернення коштів їх законному власнику. Завдяки успішній роботі юристів одному із найбільших кримських сільськогосподарських виробників було повернуто блоковані кошти, що дозволило відновити сільськогосподарське виробництво.

30 ноя -1

Юристи компанії "Сотер" успішно відстояли інтереси роботодавця у справі про визнання працівником факту перебування у трудових відносинах. Нашими юристами було проведено грунтовну роботу по зібранню доказів, доведено відсутність трудових правовідносин та належність відповідних відносин до цивільно-правових. Рішення суду першої та аплеляціної інстанції було ухвалено на користь працівника з порушенням численних норм процесуального та матеріального права, про що було зазначено в касаційній скарзі.

30 ноя -1

В 2017 році на території ЄС починають діяти нові правила розкриття економічної, господарської та банківської інформації. Окремі положення вже почали діяти, що призвело до перегляду інвесторами політики щодо співпраці та інвестування коштів в економіку деяких країн.

На звернення одного із клієнтів нашими юристами було підготовлено детальний аналіз діючого законодавства ЄС та очікуваних змін щодо правил розкриття інформації про бенефіціарів та власників банківських рахунків.

30 ноя -1

Вверх