ул. Александра Довженка,
дом 2
, оф. 41, г. Киев, 03057
Украина
+380 (44) 456-08-22

Уменьшение официальных платежей при отчуждении транспортных средств

Починаючи з 03 грудня 2012 року набувають чинності зміни до Податкового кодексу України, Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" та Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" стосовно скасування та зменшення окремих платежів при продажі, даруванні та іншому відчуженні транспортних засобів.

Відповідні зміни покликані зменшити платежі, які громадяни змушені здійснювати під час продажу, дарування та іншого відчуження транспортних засобів.

Відтепер, при відчуженні транспортного засобу збір до Пенсійного фонду України у встановленому розмірі необхідно сплачувати лише у випадку, якщо до моменту відчуження транспортний засіб ще не був зареєстрований в МРЕВ. Якщо ж транспортний засіб вже був зареєстрований попереднім власником, особа не повинна сплачувати збір до пенсійного.

Зміни також стосуються розміру державного мита за нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу, дарування та іншого відчуження транспортних засобів. Розмір державного мита залежить від осіб, яким здійснюється відчуження. Якщо трансортний засіб відчужується дітям, одному з подружжя або батькам, розмір державного мита буде становити один неоподаткований мінімум доходів громадян, а саме 17 гривень.

У випадку відчуження транспортного засобу іншим особам, сторони зобов'язані сплатити державне мито в розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 гривень.

До позитивних змін можна віднести також запровадження єдиної бази середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, яка буде оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Середньоринкова вартість може бути використана продавцем для визначення розміру податку з доходів фізичних, який повинен бути сплачений до укладання договору відчуження транспортного засобу. Законодавство дозволяє продавцеві самостійно вирішити проводити незалежну оцінку вартості транспортного засобу чи скористатися середньоринковою вартістю. Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу.


Вверх