ул. Александра Довженка,
дом 2
, оф. 41, г. Киев, 03057
Украина
+380 (44) 456-08-22

Обязанность арендаторов обеспечивать доступ населения к водным объектам

Починаючи з 01 липня 2013 року суб'єкти які отримали у користування водні об'єкти (озера, штучні водойми,  водосховища та ін.) зобов'язані дбати не лише про власні господарські інтереси, але також забезпечувати інтереси громадськості на доступ до таких водойм.

Відповідно до ст. 51 Водного кодексу України водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом. На теперішній час, існує занодавча заборона на приватизацію чи іншим чином набуття у власніть земельних ділянок, на яких розміщені водойми площею більше 3 га. Відповідно до ст. 6 Водного кодексу України води (водні об'єкти) є виключно власністю народу України і надаються тільки у користування. Таким чином, майже  всі водойми, які перебувають під приватним контролем, належать таким суб'єктам на умовах оренди, та не належать таким суб'єктам на праві власності

Зміни до законодавства покликані забезпечити право громадськості на доступ до таких об'єктів в рекреаційних цілях (відпочинок, купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо). Водокористувачі зобов'язані будуть передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування.

У випадку якщо такий суб'єкт чинить перешкоди в доступі до водного об'єкту громадяни зможуть звертатися до органу який надав в оренду водний об'єкт чи до суду з вимогою про розірвання договору оренди з таким орендарем. Відповідно до ст. 51 Водного кодексу України заборона загального водокористування водними об'єктами, наданими в користування на умовах оренди, та їх нецільове використання є підставою для розірвання договору оренди.


Вверх