вул. Олександра Довженка,
буд. 2
, оф. 41, м. Київ, 03057
Україна
+380 (44) 456-08-22

Поділ майна подружжя

Справи щодо поділу майна подружжя при розлученні становлять значну частину справ, що перебувають на розгляді в судах. Згідно даних Верховного суду України 28,6% всіх справ, які розглядаються судами, припадає саме на спори, що виникають із сімейних правовідносин. За І півріччя 2016 року спостерігається незначне зменшення кількості справа даної категорії з 123,7 тис. до 122,8 тис., проте їх розгляд ускладнився численними правовими роз'ясненнями Верховного суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. В нашій практиці близько 14% судових справ клієнтів становлять справи про розлучення з поділом майна.

Протягом 2015 році Верховний суд України прийняв шість роз'яснювальних правових позицій у справах про поділ мана, що перебуває у спільній сумісній власності подружжя. Також вищими судовими інстанціями ухвалено сотні судових рішень, в якихвисловлені позиції суду з тих чи інших питань щодо поділу майна. Суди почали більш ретельно встановлювати джерело походження майна та участь кожного з подружжя у набутті такого майна (створенні, придбанні, поліпшенні). Суттєві неодноразові зміни до норм Сімейного кодексу України в частині визначення майна як спільної сумісної чи особистої приватної власності також ускладнюють розгляд даної категорії справ. Наші юристи направляють основні зусилля на формування належної доказової бази, роботу зі свідками, вчасне витребування документів, проведення оцінки вартості майна, а також різноманітних експертиз.

Попередній аналіз справи

Попередній аналіз проводиться з метою визначення, яке саме майно може підлягати поділу, та наявності підстав для збільшення частки клієнта при такому поділі. Непоодинокі випадки, коли майно набувалося чоловіком та жінкою до одруження, але в період спільного проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу. Таке майно, з урахуванням певних особливостей, також може бути поділено разом з іншим майном під час розгляду справи про поділ майна подружжя.

Завдяки попередньому аналізу нам вдається суттєво зменшити витрати клієнта при подальшому судовому розгляді та на 30-40% прискорити розгляд справи. Як приклад, звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу та вимогою про поділ спільного майна подружжя дозволить зменшити максимальний розмір судового збору з п'яти мінімальних заробітних плат до трьох.

В більшості випадків справи про поділ майна ускладнені тим, що один із подружжя намагається відчужити спільне майно до рішення суду. Під час попереднього аналізу вирішується питання про необхідність накладення заборони на відчуження рухомого та нерухомого майна. Лише при професійному підході можна забезпечити збереження спірного майна до закінчення вирішення справи по суті. Якщо правильно обґрунтувати необхідність накладення арешту на майно та надати необхідні докази, в подальшому клієнту не доведеться подавати численні позови про витребування такого майна в нових власників.

Формування доказової бази щодо майна

Після попереднього аналізу справи та відповідних запитів нам вдається збільшити кількість доказів на 60-70%, що дозволяє суттєво укріпити позицію клієнта. Завдяки доступу до численних реєстрів та баз даних наші юристи здатні зібрати вичерпну інформацію про структуру майна подружжя навіть при відсутності у клієнта правовстановлюючих документів. Процес формування доказів супроводжується використанням новітніх технологій (систем збору та аналізу інформації, супутникових даних щодо майна, державних та приватних баз даних тощо).

Наші юристи проводять досудову роботу зі свідками з метою збирання максимально точної інформації про відомі їм обставини.

Супроводження справи в судах

Участь в судових засідання щодо поділу майна подружжя є доволі складною та емоційно виснажливою справою. Особливе навантаження виникає через конфлікт між сторонами, що, як правило, ускладнює роботу суду та значно сповільнює розгляд справи. Саме тому цю роботу варто доручити професійному юристу, який без особливих емоцій, спираючись на норми права та судову практику, захистить ваші права та інтереси.

Більшість справ супроводжується процедурою допиту свідків, яку варто доручити лише досвідченому юристу. Багаторічна практика в судах та власна методологічна база дозволяє нашим юристам з великою вірогідністю визначити, наскільки ті чи інші свідчення є правдивими, а також довести це перед судом.

Супроводження справ про поділ майна може мати різні форми: підготовка договорів про поділ майна подружжя, консультування щодо порядку поділу майна, відновлення правовстановлюючих документів та визначення структури майна, встановлення факту спільного проживання, підготовка позовних заяв та представництво в судах, виконання рішень суду тощо.

Останнім часом судовий розгляд супроводжується численними процесуальними порушеннями як зі сторони суду, так і зі сторони інших учасників процесу. Якщо відразу не реагувати на такі діяння, в подальшому це може ускладнити процедуру відстоювання вашої позиції, а в окремих випадках, призвести до програшу справи. Ми ніколи не дозволяємо порушувати права наших клієнтів, а тому запровадили дієві механізми протидії таким правопорушенням. Починаючи з 2012 року компанія "Сотер" запровадила захист інтересів клієнтів від протиправних дій суддів та представництво в Європейському суді с прав людини на безоплатній основі. Ви можете бути впевнені – ми ніколи не відступаємо, якщо це стосується прав та інтересів наших клієнтів.

Вартість послуг та конфіденційність

Особливістю наших послуг є прозорість у фінансових відносинах та цілковита конфіденційність у роботі з клієнтом. Вартість наших послуг не залежить від вартості вашого майна.Ви сплачуєте лише за фактично витрачений час по вашій справі. Клієнту надається доступ до його персональної сторінки, де ми звітуємо про кожну хвилину роботи над його справою. Це дозволяє вам бути впевненим, що юрист дійсно займається вашою справою, бачити виконану роботу та в режимі онлайн відстежувати вартість наданих послуг.


Догори