Юристами компанії Сотер підготовлено ряд консультацій відносно стану правового регулювання виробництва зброї в Україні та процедури налагодження такого виробництва.

Значна частина українських промислових підприємств почали переглядати концепції свого економічного розвитку з урахуванням ринкових потреб в товарах оборонного призначення. На даний час, лише незначна частина підприємств зуміли переорієнтувати своє виробництво для забезпечення потреб армії. Чинне законодавство недостатньо адаптоване для розвитку військового сектора економіки.

Основна проблема полягає в тому, що потужні заводи через бюрократичні перепони не здатні оперативно перепрофілюватися та розпочати виготовлення товарів для армії. Поряд з тим, можна простежити позитивну динаміку до появи нових підприємств, які відразу орієнтовані на виготовлення товарів військового призначення. Приміром, в Україні є доволі конкурентоспроможні виробники військового взуття та форми, безпілотних літальних засобів, допоміжного приладдя для зброї (планок та рейок на зразок Пікатіні, пістолетних рукояток, сошок тощо), засобів розмінування і т.д.

Відповідні виробники зацікавлені як у розширенні переліку власної продукції, так і у виході на зовнішній ринок збуту. Такі починання неодмінно вимагають професійного юридичного супроводження. Будь-яке виробництво, в тому числі виробництво товарів військового призначення, вимагає суворого додержання певної послідовності дій. Виробництво товарів військового призначення є предметом постійного суспільного та професійного обговорення. Партнерами юридичної компанії Сотер було прийнято рішення про підготовку детального огляду законодавства в цій сфері та публікація ряду тематичних статей. Це наш маленький внесок досягнення спільної мети - перемоги над ворогом.