Нез’явлення для поставлення на облік?

За ухилення від військового обліку може наставати адміністративна або кримінальна відповідальність.

Адміністративна відповідальність

Якщо особа прігнорувала вимоги ч. 3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» і в семиденний строк після прибуття до нового місця проживання не стала добровільно на військовий облік, її можуть притягнути до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти штраф в розмірі від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За загальним правилом (ч. 1 ст. 38 КУпАП) адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через два місяці з дня вчинення правопорушення.

Однак правопорушення передбачене ст. 210 КУпАП є триваючим, а тому особу можна притягнути до відповідальності за ст. 210 КУпАП не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.

Якщо керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки виявив, що особа не стала на облік, то в нього є 2 місяці для того, щоб накласти штраф на таку особу.


Кримінальна відповідальність

Якщо військовозобов’язаний вступереч попередження керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки не став на військовий облік, то його можуть притягнути до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 337 Кримінального кодексу України у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.

Для настання кримінальної відповідальності необхідно, щоб були виконані три умови:

  1. особа не стала на військовий облік у встановлений строк, та
  2. керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки здійснив попередження про те, що необхідно стати на військовий облік, та
  3. особа проігнорувала таке попередження.

Вказане попередження обов'язково повинно бути доведено до відома особи. Зробити це можна шляхом вручення під розпис або направлення його поштою рекомендованим листом (бажано з повідомленням про вручення).

Якщо після такого попередження особа не з'явилася для поставлення на військовий облік керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки повинен повідомити правоохоронні органи.